Ambasador Angoli w Tarnowskich Górach

Ambasador Angoli w Tarnowskich Górach

z Brak komentarzy

Czuję się w waszym mieście komfortowo i spokojnie – tak samo, jak jestem spokojny o Wasze powodzenie w czasie głosowania ws. UNESCO — powiedział Domingos Culolo, ambasador Republiki Angoli, który na zaproszenie senator Marii Pańczyk-Pozdziej odwiedził Tarnowskie Góry 29 czerwca 2017 roku. Na trasie wizyty na pierwszym miejscu znalazła się oczywiście Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, albowiem przyjazd gościa związany był z faktem, że Angola jest jednym z krajów, którego przedstawiciele będą głosować w Krakowie nad kandydaturą Tarnowskich Gór na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z panią senator pan ambasador znalazł od razu wspólny język – między innymi dlatego, że – jak się okazało – są …równolatkami! — Nie wiedziałem, że mam w Tarnowskich Górach siostrę! — żartował pan Culolo.
Jak się okazało, Angolę łączy z Tarnowskimi Górami m.in. górnictwo, z tym że – tam kopana jest miedź. — Głębokość szybów jest nawet podobna – u nas także mają one około 50 metrów głębokości — wskazał pan ambasador zapewniając, że przekaże swoim służbom dyplomatycznym i ministerialnym swoją dobrą opinię nt. tarnogórskiego górniczego dziedzictwa niezwłocznie czyli jeszcze przed krakowskim kongresem. Co ciekawe, pod Wawelem głosowana będzie nie tylko tarnogórska, ale i angolska kandydatura.
Przypominamy, że miasto gwarków odwiedzili niedawno także ambasadorzy Filipin oraz Chorwacji, których przedstawiciele również wezmą udział w głosowaniu nad wpisem „Kopalni ołowiu, srebra, cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Głosowanie odbędzie się najprawdopodbniej 9 lipca.

 

Copyright © 2018 Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach